תזונה סינית


 

בעולם המודרני אנחנו מוצפים בטרנדים של תזונה שבאים והולכים, לעיתים מה שדיאטה אחת הגדירה כבריאה נחשבת כמזיקה לפי דיאטה אחרת. האדם הפשוט, ואף העוסקים בתזונה, מבולבלים לעיתים קרובות מעודף המידע המקביל, ולעתים אף סותר, בין מחקרים. הוויכוח על עקרונות בסיסים בתזונה הוא אין סופי.

כיום יותר ויותר סבורים שכל אחד ואחת מאיתנו מעכלים את המזון בצורה שונה וייחודית. מה שמטיב עם אדם אחד לא בהכרח מטיב עם אדם אחר. אמרות תזונתיות כוללניות של ״בריא״ או ״לא בריא״ פעמים רבות אינן רלוונטיות בתזונה כי לכל אחד בריאים מזונות ספציפיים אשר משתנים עם הזמן והגיל.

הכוח של התזונה הסינית בכך שהיא נשענת על ניסיון רב של אלפי שנים והיא מותאמת אישית לכל איש ואישה לפי מצבם. פעמים רבות אנשים עם אותה מחלה יקבלו תפריט טיפולי שונה.

הרפואה סינית בראש וראשונה הינה רפואה מניעתית. בתרבות הסינית היה מנהג שמשקף זאת בצורה הטובה ביותר. בסין היה נהוג לשלם תשלום חודשי לרופא הסיני. כאשר אדם היה חולה הוא היה מוריד את התשלום לרופא. מנהג זה מבטא את התפיסה הסינית של רפואה ומטרתה העיקרית לשמור על האדם בריא לאורך חייו. התזונה היא כלי מרכזי בשמירה על הבריאות.

אנחנו מזמינות אתכם לבא לקבל תדריך תזונתי לשמירה על הבריאות ומניעת מחלות עתידיות.

במרכז נואה אנו מאמינות בחשיבות האנטגרציה בין רפואה סינית וקונבציונלית, במיוחד בטיפול התזונתי. בטיפול התזונתי אנו לוקחות בהתחשבות מלאה את התוויות הנגד מהטיפול התרופתי והאבחנה הרפואית.

הטיפול בתזונה מתאימות לבעיות רבות ומגוונות:

  • טיפול במחלות מערכת עיכול: הטיפול התזונתי הייחודי מאפשר לנו לטפל במגוון רחב של בעיות עיכול החל מכאבי בטן ועד מחלות כמו קרוהן, קוליטיס ומעי רגיז.
  • בעיות גניקלוגיות המפריעות לפוריות, תמיכה בהריון והנקה, תסמונת גיל המעבר: תזונה הינה כלי מרכזי בעזרה לאיזון הורמונלי, חיזוק הגוף לקראת כניסה להריון ותמיכה לאורך הריון לתזונה נכונה המטיבה עם היולדת ומשפיע על חי הולד הולך לבא. במהלך הנקה אנחנו עוזרים באמצעות תזונה להגברת חלב האם, מניעת חוסרים תזונתיים לתינוק, עזרה בבעיות עיכול לתינוקות בזמן הנקה.
  • בעיות נשימה, אלרגיות ומערכת חיסון ירודההתזונה הינה מאפשרת להשיב את מערכת החיסון לאיזון בצורה הטבעית ביותר באמצעות מזונות מותאים אישית.
  • מחלות אנדוקרניות כגון: סוכרת, חוסר איזון בבלוטת התריס, אוסטאופרוזיס, יותרת הכליה. תזונה המותאמת אישית יכולת לעזור ולהקל על תסמיני מחלות אנדוקרניות ולמנוע את הדרדרות המחלה.
  • מחלות אוטואמניות: דלקת פרקים שיגרונית, לופוס, קרוהן וקליטיס. כאשר מוציאים את התזונה המתאימה במחלות אוטואימניות אפשר להקל על עוצמות ותדירות התקפים בצורה משמעותית.

מהלך הטיפול:

אנו מאמינות הטיפול התזונתי הינו תהליך של אבחנה נכונה של המטפלת, התאמה אישית לאדם, דיאלוג בין המטפלת והמטופל\ת ביישום התפריט.

הטיפול התזונתי נמשך מספר פגישות הנע מ-2 עד 4 מפגשים לפי המלצות המטפלת.

הטיפול הראשון כולל: תשאול מפורט, שימוש בכלי האבחנה של רפואה הסינית (אבחון פנים, גוף, לשון, אבחנת דופק ובטן), קבלת בדיקות רפואיות.

בטיפולים הבאים אנו עובדים על הקניה של עקרונות תזונה בריאה, התאמת תפריט טיפולי אישי, עזרה ביישום התפריט.

התהליך הטיפולי:

הטיפול בתזונה הינו תהליך. בחלק מן הבעיות והמצבים יכולים לראות הקלה מהירה וישנם מקרים שהמטופל יחוש את עוצמת הטיפול התזונתי לאחר זמן של מספר חודשים. בשני המקרים ישנה חשיבות של שמירת על התזונה לאורך זמן. במרכז נואה אנו עוזרים לכם ליישם את עקרונות התזונה לאורך זמן באמצעות דיאלוג בין המטפלת למטופלים ומתן תמיכה פיזית ונפשית.

לסיכום,

הרפואה הסינית דוגלת בחתירה לאיזון. במרכז אנו מאמינות בתזונה מאוזנת ומגוונת המותאמת אישית לפי עקרונות הרפואה הסינית. הטיפול התזונתי פעמים רבים מטפל בשורש הבעיה הקשורה להרגלינו חיינו. הטיפול באמצעות תזונה הינו כלי הנשאר עם המטופל\ת לאורך כל חייו ומשפיע על בריאות האישית לשנים רבות.