תזונת אביב


תזונת אביב

עקרונות תזונת האביב

 

״ שלושת חודשי האביב נקראים נביעה והתפרסות. באביב הטבע כולו מגיח מן המעמקים. השמים והארץ נולדים מחדש ויוצרים חיים ביחד. זהו זמן של נביטה ופתיחה. אנרגיה של האביב היא הזנת ההולדהבעונה זו מקבלים הכל כפי שהוא נבראאין להרוג. לתת ולא לגזול. להעריך ולא להעניש.״

ספר שאלות פשוטות פרק 2

 

הרפואה הסינית מונחית על פי העיקרון של ההתאמה בין האדם לטבע. לפיה, כל פעילויות האדם – הפיזיות והמנטליות צריכות להיות ולהשתנות בהתאמה לחוקיות הטבע של הגדילה והצמצום, השינויים והתמורות היחסיים של היין והיאנג לאורך עונות השנה.

 

כאשר אנחנו פועלים לפי חוקי האביב לא נהיה חולים בחורף, ולהפך- כאשר לא נפעל לפי חוקי האביב אנו נחלה בחורף. בספר קנוני רפואי מהמאה ה-2 לספירה, נאמר שהתנהגות נוגדת לאנרגית האביב תפגע בכבד ותגרום למחלות קור בקיץ. טעויות באורח חיינו ותזונה לא מתאימה פעמים רבות ייתנו את אותותיהן מאוחר יותר, מסיבה זו פעמים רבות קשה לנו לשם את האצבע למה הוביל למה. חשוב ללהבין את חוקי הטבע ולפעול בהתאם.

 

בתרבות הסינית האביב מציין התחלה חדשה. שלושת חודשי האביב נקראים נביעה והתפרסות. באביב הטבע כולו מגיח ממעמקים. זהו זמן של נביטה ופתיחה. אפשר לדמות את אנרגית האביב להולדה של חיים. באביב חשוב לא לפגוע בחיים, לתת להם לגדול, מומלץ לצמצמם מזונות מן החי ולעלות את תכולת הירקות.

מומלץ ללכת לישון מוקדם ולקום עם מוקדם עם הזריחה. בתקופה זה חשוב להניע את הגוף באופן יום יומי. פעילויות מומלצת הן הליכות בטבע ומתיחות עדינות לגידים ולרצועות.

מומלץ ללבוש בגדים רפויים ולא צמודים מידי לגוף, על מנת לאפשר לאנרגיית הגוף המתעוררת מ״שנת החורף״  לזרום ללא הפרעות.

 

בתקופת האביב, נהוג לטפח את הכבד ותפקודיו, ועל כן, רצוי להרבות באכילת ירקות ולהמעיט באכילת פירות, אשר מעודדים היווצרות קור פנימי ופגיעה במערכת העיכול. הסינים ממליצים להקפיד לאכול בעונה זו ארוחות המשלבות מזון הכולל את כל חמשת הצבעים (צהוב, ירוק, אדום, לבן ושחור) ולהימנע ממזון מונוטוני בעל צבע אחיד.

 

מזונות מומלצים באביב:

דגניםשיבולת שועל, שיפון, חיטה מונבטת.

קטניותמומלץ קטניות נבוטות, מאש, אפונה ירוקה, שעועית לימה

ירקותמומלץ להגביר את כמות הירקות, ארטישוק, חסה, רוקט, אנדיב, סלרי, תרד, מנגולד, אספרגוס, כרוב, פטרוזליה, כוסברה, שומר, פטריות שיטאקי ופטריות, צנון, צנונית, דייקון, סלק, כרישה, גזר, גזר לבן, בצל ירוק

שמניםשמן זית, זרעי חמנייה, שקד ירוק

פירותתות, תותעץ, שסק, תפוחים ירוקים, לימון

תבליניםג׳ינגר, בזיליקום, רוזמרין, כמון, כרכום, זרעי כוסברה, נענע, זעתר.

מזונות נוספיםדבש, חומץ תפוחים ואצות.

 

עקרונות ומזונות אלו מתאימים באביב, אך התזונה הסינית היא תזונה המותאמת אישית. ישנם אנשים שנוטים לסבול באביב ממיגרנות וכאבי ראש. אצלם צריך להגביר מזונות בעלי טעם חמוץ ומתוק מול אנשים שעייפים באביב והם צריכים להגביר מזונות חריפים. להתאמת תזונה אישית אתם מוזמנם לייצור קשר עם מרכז נואה.