ראיון עם יעל עובדיה, מנחת סדנאות ריברסינג טיפוליות בנו-אה


יעל עובדיה היא מטפלת מוסמכת בריברסינג קלאסי, ריברסינג לילדים ולתינוקות וריברסינג במים. עובדת עם ילדים, מתבגרים ונשים בטיפול פרטני, וכן מעבירה סדנאות ריברסינג לקבוצות. מעבירה הרצאות בהשתלמויות למורות על נושא הנשימה וההיבט הרגשי שלה. עוסקת גם ברפואה תזונתית וקואוצ'ינג.

 

ספר/י בכמה מילים על עצמך ועל תחום העיסוק שלך

הי, כאן יעל עובדיה.

אני בת 32, ירושלמית, סקרנית גדולה, מחפשת, מעיזה, שואלת, הולכת עד הסוף, עצמאית, ויודעת שיש תשובות מרפאות לכל התחלואים, צריך רק למצוא אותן. כך יצאתי למסע, ארוך, מפותל, מרתק, כואב, מצחיק, הזוי, מפיל, מרומם. נסעתי, ואני עדין נוסעת. כל החיים הם מסע 🙂

במסעי פגשתי אנשים מדהימים, אימצתי מורים מופלאים, למדתי מה כן ומה לא, בחנתי, חקרתי, ניסיתי. עד שבאחת התחנות עברתי חוויה שהיתה כלכך פיזית, ועם זאת כלכך רוחנית, גבוהה, ועמוקה. זה היה עצום כל כך כי נגעתי בי, בחיים שבי, בחיים שאני. וגם- כי הבנתי שאוכל תמיד לשוב ולחוות זאת ושזו לא היתה הצצה חד פעמית שתהפוך לזיכרון וגעגוע, אלא כלי שנשאר איתי, שלי, בכל רגע, ולתמיד, וממילא משנה את החיים שלי, הפנימיים והחיצוניים.

את החוויה המדהימה והמיוחדת הזו, וכן את ההכשרה להיות מטפלת, עברתי ב"בית להיוולד מחדש", אצל טלי וחנן זהר, שרק לראות אותם זה להבין מהי אהבה, ומהי ענווה. תודה אינסופית לכם מורי היקרים.

החוויה-מתנה הזו היא הריברסינג. זאת אחת המתנות הגדולות שזכיתי לקבל בחיי מבורא עולם.

מתנה שמפעימה אותי שוב ושוב. מתנה נשגבת, אוצר. הכלי הזה הוא פשוט קסם.

למה?

אנסה בכמה מילים:

במקורו הריברסינג יועד לטיפול בטראומות לידה, ומכאן שמו REBIRTHING – "להיוולד מחדש". בהמשך ראו והבינו שהנשימה הוא דרך לריפוי כל טראומה שהיא.

החיבור לנשימה מאפשר ברמה הבסיסית והראשונית להפוך כאב לאהבה, כעס לשלווה, פחד לביטחון, עלבון לחמלה. הוא מאפשר לשחרר משקעים, מתחים וטראומות מהעבר או פחדים מהעתיד שהפכו למטען כבד ומעיק. מאפשר לשחרר רגשות שהדחקנו למעמקי תת המודע כי פחדנו לחוות אותם. מאפשר להחזיר לחיים את הקלילות, החופש והשמחה.

ברמה היותר עמוקה, הנשימה היא ממש גשר לעולם הרוח, לנשמה, לחלק הגבוה שלנו, לחלק האלוהי שלנו, הבלתי גשמי, הבלתי מוגבל, היודע, הרואה. הרובד החי את המציאות ממקום של אחדות עם מה שיש, אחדות עם כל מה שקיים, מתחת למעטה של הצורות הפיזיות הנפרדות. הנשימה מחברת אותנו מיידית לרגע הזה, להסתכלות הפנימית על החיים, ופותחת לנו דלת להתפתחות רוחנית ולצמיחה. הנשימה מאפשרת לנו לחיות מהלב, לחיות באהבה.

היא בעצם מביאה לנו את מה שכולנו מחפשים.

היא נוגעת בשורש של מה שתוקע אותנו בכל רובד שהוא – המחשבות, האמונות, הרגשות, והגוף – ומביאה לאותו מקום חסום אנרגיית ריפוי חדשה. היא מאפשרת לנו להפוך קושי לשיעור, וכאב להזדמנות לגדילה. באמת, לא במליצה.  

ולא פחות חשוב: הריברסינג כמה שהוא עוצמתי, עמוק ומדויק, ככה הוא פשוט וזמין ובהישג ידו של כל אחד. לא משנה מה הגיל, הדת, התרבות, הגזע- כולם יכולים לנשום, וכולם מבינים את השפה הזו ואת המסר שלה.

לכן אני גם לא ממש קוראת לריברסינג "שיטה". אין פה איזה תגלית, המצאה גאונית, או משהו מוזר. לנשום זה לא עניין של שיטה, זה פשוט לחזור ולעשות את מה שאנו אמורים לעשות ושכחנו.

מה החלום שלך? מה מכווין אותך בעשיה היומיומית?

החלום שלי הוא להביא את הריברסינג לכל אחד ואחת. ראוי שכל אדם יכיר את הכלי המופלא הזה, וייצור לעצמו חיים של אהבה ושלווה אמיתיים. בעולם שבו יש כל כך הרבה סיבות למתח, לחץ, סטרס, פחדים, כעסים, וחוסר ביטחון, זו חובה אמיתית להכיר לאנשים החיים בו את הדלת אל האור, הסליחה, הביטחון, השמחה והאהבה. או במילים אחרות, להראות לכל תושבי ותושבות העולם המודרני, לכל החיים בתרבות המערבית, את הדרך שתחזיר אותם הביתה, לעצמם.

אני רוצה שכל אדם ידע שהשער לריפוי כבר מצוי אצלו.

אני פועלת למען הפצת הכלי הזה, ומקווה שעוד ועוד אנשים יחשפו אליו, ויעניקו לעצמם את הזכות להשתמש בו.

במקביל לעשייה ה"שגרתית" של הטיפולים והסדנאות, אני משאירה גם מקום לפעילויות בעלות מוזלת שמכוונות לאוכלוסיות כגון אמהות חד הוריות, נפגעות אונס, בעלי מוגבלויות, וכדומה, כאשר המניע הוא הנגשת המתנה הזו לכל מי שמעוניין לקבלה, מבלי שהנושא הכספי ימנע זאת ממנו.

מה הדגשים שלך בסדנאות שאת/ה מעביר/ה?

בסדנאות שלי אני שמה דגש גם על החלק ה"תיאורטי", הנותן הסבר על מהות הנשימה והדרך בה היא מהווה "תרופה" לרגשות. בהתאם לנושא הספציפי של הסדנא אני משלבת כלים מעולם ה NLP, דמיון מודרך, קלפים טיפוליים וציור אינטואיטיבי.

בחלק השני של הסדנא המשתתפים חווים את הריברסינג עצמו, וזהו החלק המרתק והעוצמתי של הסדנא. הריברסינג הוא הזמנה למסע קסום אל הלא נודע פנימה בתוככי עצמנו. כל המשתתפים חווים את התהליך יחד, מעצימים האחד את השני מתוך המקום של ה"ביחד", ועם זאת התהליך של כל אחד הינו אישי, ייחודי, ושונה משל זולתו. עבודה בקבוצה נותנת השראה ויוצרת אנרגיית ריפוי חזקה, ועדין מאפשרת לכל אחד לעבור את החוויה במדויק כפי שהיא נכונה עבורו.

המקום שלי בהנחיית הסדנא הוא באמת לאפשר לתהליך הזה להתרחש, תוך נתינת מקום ומרחב גם לקבוצה כיחידה אחת, וגם לכל אחד אחד בפני עצמו, כיחיד ומיוחד.

מה המסר שלך לעולם הרחב?

המסר שלי הוא קודם כל- לעולם אל תוותרו ואל תתייאשו. המשיכו ללכת לאן שאתם יודעים. העיזו לשמוע את המקום בתוככם בפנים שיודע שיש משהו אחר, ותנו לו להוביל אתכם. הקשיבו לקול הפנימי, שיודע. ולכו בעקבות הקול הזה עוד פסיעה, ועוד צעד. אם אתם מצליחים רק לזחול- זה גם בסדר. למה? כי זה בעצמו הניצחון. להמשיך הלאה זה לנצח כל רגע מחדש. להיות בתודעה של "הנני למסע כל עוד שאני חי" זו זו ההצלחה.

והכי חשוב- אל תעשו זאת מתוך פחד. עשו זאת מתוך אהבה. כך הפסיעות והצעדים יהפכו מפעולות הישרדות ומאבק לחוויות מקודשות, להתנסויות של גדולה.

זכרו כמה עצום הוא כוחה של האהבה. החיים זה אהבה. הריפוי הוא על ידי אהבה. אז חיו אהבה, נשמו אהבה, חשבו אהבה, דברו אהבה.

כל דבר אחר שחשוב לך שהקהל ידע…

הריברסינג מתאים לתינוקות מרגע לידתם ועד שלב הזחילה (הטיפול נעשה בסנכרון עם ההורה או המטפל), לילדים מגיל 4-5, למתבגרים, ולמבוגרים עד גיל 120. לנשים בהיריון החל מחודש רביעי.

ניתן לקיים מפגשים פרטניים למשתתף אחד, מפגשים זוגיים בהם נושא העבודה הוא עניין המשותף לשני המשתתפים (בני זוג, חברים, הורה וילד, אחים, וכו'), מפגשים משפחתיים כאשר רוצים לפתור נושא שנוגע בכל בני המשפחה (קושי שהמשפחה מתמודדת איתו, חולי של אחד מבני המשפחה, מוות של אחד מבני המשפחה, קושי בזוגיות של ההורים שמשפיעה על הילדים, וכו' או לחילופין הזדמנות לחזק ולגבש את הקשר והמקום הבריא של כל אחד). כמו כן התהליך מתאים לקבוצות כגון מסיבת רווקות, מסיבת יומולדת, ועוד.

אשמח לפגוש אתכם ללוות אתכם במסעכם ☺

שלכם באהבה

יעל