כיצד יכולה הרפואה הסינית לעזור לריפוי סוכרת מסוג 2 ?


סוכרת מסוג 2 היא מגפה של העולם המודרני, ההולכת ומתעצמת בעשורים האחרונים. התפתחות המחלה קשורה לשילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. הרפואה הסינית והטבעית יכולה לתת מענה למניעה של סוכרת וטיפול משלים לתסמיני הסוכרת.
במרכז נו-אה אנחנו נותנים מענה מקיף לחולי הסוכרת.

מחלת הסוכרת הינה מחלה מטבולית המושפעת מתזונה לקויה, סטרס, מחסור בשעות שינה ומיעוט פעילות גופנית. הטיפול צריך להיות מותאם לגורמים אשר עודדו את עליית הסוכר בדם, ולכן לעתים קרובות תהליך הריפוי מצריך שילוב של כלים שונים.
במרפאתנו אנו מציעות טיפול במספר תחומים; ישנן מומחיות לתזונה, מטפלות בדיקור, הרבליסטיות (מטפלות בצמחי מרפא), מטפלות בבעיות רגשיות באמצעות מגע ותנועה. בנוסף, במרכז אנו מעבירות סדנאות והרצאות בתחומי הנפש והגוף בשביל לעזור לקהל לקוחותינו לשמור על חיים בריאים ומאוזנים.

סוכרת ורפואת הצמחים הסינית-
רפואת הצמחים הסינית היא רפואה מבוססת עם ניסיון עשיר ורב-שנים. בבתי חולים בסין קיימות מחלקות לטיפול בסוכרת באמצעות צמחי מרפא סינים. הצמחים הסיניים בדרך כלל אינם ניתנים לבד אלא בתוך פורמולה המורכבת ממספר צמחים ביחד.
קיימים הבדלים מהותיים בין רפואה הצמחים הסינית לרפואה התרופות. ראשית, הצמח ניתן בשלמותו, לעומת התרופות שבהן בדרך כלל מדובר בחומר פעיל מסונתז במעבדה כימית.
שנית, האבחנה ברפואה הסינית מותאמת אישית, כלומר – אנשים הבאים עם אותה תלונה, לדוגמה רמת סוכר גבוהה בדם, יכולים לקבל מרשם שונה של צמחים.

צמחי מרפא סיניים לטיפול בסוכרת
גינסינג (Ren Shen)- מחזק את תחושת החיות והחיוניות בגוף, מאזן את רמות הסוכר בדם
ג'ינסנג מפחית את רגישות התאים לאינסולין, ומעודד הפרשה ומטבוליזם של אינסולין.

שורש אסטרגלוס (Huang Qi)- מיטיב עם מערכת החיסון, מווסת את רמות הגלוקוז בדם ומטפל בסיבוכים קרדיו-וסקולרים הנפוצים אצל חולי הסוכרת.

ענפיפי קינמון (Gui zhi)- מחממים את הגוף, מעודדים סירקולציה של דם בשרירים, מורידים רמות סוכר, טריגליצרידים וכולסטרול.

דמעות איוב (Yi Yi Ren)- מגביר את הקליטת התאים לאינסולין, מיטיב עם בצקות ומשתן.

צמחים מרפא סיניים לסיבוכי הסוכרת

מרווה סינית (Dan Shen )  – מעודד תנועה של דם מתאים לבעיות וסיבוכים קרדיו-וסקולריות, מורידים רמות סוכר בדם, מכיל אנטי-אוקסידנטים.

ג׳ינסינג Tienchi (San Qi)- מטפל בבעיות קרדיו-סקולריות, תפקודי כליה וסיבוכים בכלי הדם ברשתית.

עוזרר (Shan Zha)- משפר עיכול, מוריד כולסטרול, טוב לבעיות קרדיו-וסקולריות.

מחקר על השימוש בצמחי מרפא סיניים עם חולי סוכרת מסוג 2
מחקר בו השתתפו 420 איש הראה כי שימוש בצמחי מרפא סיניים הוריד משמעותית את מדדי הגלוקוז בדם :http:// press.endocrine.org/doi/abs/10.1210/jc.2013-3276

אתם מוזמנים לבוא לבקר במרפאתנו.

אנו מקיימות פגישת ייעוץ חינם ובניית תוכנית טיפול מותאמת אישית.
הדבר הכי משמח אותנו בקליניקה הוא לעזור למטופלים לשפר את איכות חייהם ואת בריאותם, ולהציע פתרונות יעילים לבעיות המטרידות אותם. בהקלה על מחלת הסוכרת ובמניעתה – יש לנו הרבה מה לתת, ונשמח לעשות זאת.