כאבי גב תחתון


כאבי גב תחתון הינה בעיה שכיחה הפוגעת ב- 80% מהאוכלוסייה בשלב מסוים בחייהם. לרוב הנפגעים הבעיה תחלוף אך בסביבות ה-30% הכאב נשאר והופך לבעיה כרונית. כאב אקוטי מוגדר עד 6 שבועות וכאב כרוני מוגדר מ-12 שבועות ואילך. ברוב מקרים הכאב נובע מבעיה מכאנית בשרירים או בעמוד השדרה. כאשר הסימנים הבאים מלווים את הכאב חובה לעבור בדיקות רפואית: ירידה מהירה במשקל, חום, קושי משמעותי ביכולת התנועה, אי-שליטה על הסוגרים, אימפוטנציה וחוסר תחושה בירכיים בצורת אוכף.

הסיבות לכאבי גב תחתון:

כאבי גב תחתון לא מעידים על מחלה ספציפית אלא על תלונה שנובעת ממספר גדול של סיבות. ברוב המקרים לכאבי הגב תחתון אין סיבה ברורה והם נובעים מאמץ יתר או טראומה.

גורמים המעלים את הסיכוי לסבול מכאבי גב: עודף משקל, עישון, הריון, מתח נפשי, יציבה לקויה או שינה במנח לא טוב לאורך זמן וגיל מתקדם.

סיבות פיזיולוגיות לכאבי גב:

   ·      פגיעה בשרירים ובגידים של הגב התחתון.

   ·      שינויים אנטומיים של עמוד השדרה- עקמת, קיפוזיס, לורדוזיס.

   ·      בלט דיסק, פריצת דיסק, שינויים ניוונים של הדיסקים בין חולייתיים

   ·      בעיות על רקע א-סימטריה של הגוף: רגל קצרה, ראש צוואר הירך במיקום לקוי.

   ·      מחלות מערכתיות: סרטן או גרורה בחוט השדרה, דלקת פרקים שגרונית, ספונדיליטיס , ספונדיאלורטרופתיה דלקתית ,אוסטיאופורוזיס, בעיה בדרכי העיכול, הכליות ואברי המין.

   ·      זיהום או תגובה כימית היוצרת דלקת (זה יכול הגרם מהזרקת חומר לצורך צילום או ניתוח).

   ·      Spina Bifida- סגירת עמוד השדרה לא הושלמה בשלב העוברי

טיפול ברפואה הסינית בגב תחתון

הבעיה הנפוצה ביותר שאנו נתקלים בה בקליניקה היא כאבי גב תחתון. במרפאתנו צברנו ניסיון עשיר בטיפול בבעיות שונות ומגוונות בגב תחתון. אנשים רבים סובלים באופן אקוטי וכרוני מכאבי גב והרפואה הסינית מציעה לכך פתרון יעיל וללא תופעות לוואי. משך הטיפול, תדירות הטיפולים ואופן הטיפול מותאם אישית לכל אחד ואחת לפי גורמים משתנים כגון: משך הכאב, עוצמת הכאב, גיל והרגלי החיים של המטופל. הטיפול בנוי משני שלבים עיקריים: שיפור איכות החיים על ידי הקלה על הכאב ומניעת כאבי הגב בעתיד. הטיפול כולל דיקור, שיאצו או טויינא (מסג' רפואי סיני) וייעוץ על יציבה נכונה, תרגילים לשחרור וחיזוק הגב, מודעות לגרומים המובלים לכאבי הגב.

הרפואה הסינית מטפלת בבעיות הבאות: הקרנות לרגלים, תפיסות שרירים בישבן או ברגלים, חולשת רגלים, כאבים במפשעה, בקע, בעיות במפרק הירך (שחיקת עצמות, דלקת וכאבים במפרק הירך).