פרקינסון


פרקינסון

פרקינסון הינה מחלה כרונית, הפוגעת בתאי המוח המייצרים דופמין. הנוירוטרנסמיטר דופמין חיוני לבקרה על תנועות הגוף. פרקינסון הינה מחלה בעלת פנים רבות ותופעותיה שונות מחולה לחולה. בתחילת המחלה הסימפטומים מתבטאים בעיקר בתנועה: רעד, נוקשות, תנועות איטיות, קושי בהליכה וחוסר יציבות. בשלב מתקדם נפגעות יכולות קוגניטיביות והתנהגותיות כגון: קושי לתכנן תכניות, פגיעה במחשבה אבסטרקטית, מחשבה איטית, פגיעה בזיכרון ולאורך זמן אצל רבים מחולי הפרקינסון מתפתחת דמנציה. מחלת פרקינסון משפיעה על מצב הרוח ורבים חווים דיכאון, אפתיה וחרדה.

המחלה מתפתחת לרוב לאחר גיל 50, והסיבה להתפרצותה איננה ידועה. גורמי סיכון לפרקינסון: חשיפה להדברה, פציעות ראש, מגורים בסביבת אזור חקלאי והיסטוריה משפחתית של פרקינסון. לרפואה אין כיום תרופה או דרך לרפא את המחלה, אלא רק לשפר את איכות חיי החולים ולעכב את הידרדרות המחלה. ישנה חשיבות רבה לתמיכה הפיזית והנפשית, העוזרת לחולי פרקינסון להתמודד עם קשיי המחלה.

טיפול בפרקינסון ברפואה סינית  

הטיפול ברפואה הסינית עוזר בעיכוב התקדמות מחלת הפרקינסון והקלה על הסימפטומים המלווים את המחלה. הטיפול תומך ומשולב ביחד עם  טיפול רפואי קונבנציונלי, והוא מעצים את האפקטיביות של הטיפול הרפואי. הטיפול כולל שילוב של דיקור, צמחי מרפא ותרפיות מגע שיאצו או טווינא.

 אנו דוגלים בשילוב של דיקור ביחד עם תרפיית מגע בכדי להוריד את רמת הסטרס הנפשי המלווה את המחלה. העקרון המנחה הינו תמיכה פיזית ונפשית במטופל/ת.