הפלות חוזרות ברפואה הסינית


ההסתכלות של הרפואה הסינית על אבחון מחלות שונה מאוד מההסתכלות של הרפואה הקונבנציונאלית . כך גם בתחום ההפלות החוזרות בו אובדן הריון גורם באופן טבעי לטראומה פיזית ונפשית. הפלות חוזרות ברפואה הסינית מתישות את האישה כמו לידה. ככל שהאישה מאבדת יותר דם בהפלה כך הפלה תשפיע יותר על גופה ונפשה. ישנה אמרה סינית שאומרת שהפלה מחלישה את נפש האישה יותר מלידה רגילה. לידה תקינה מלווה בשמחה בעוד הפלה מלווה בתחושת אובדן ואכזבה. ברפואה הסינית אבחנה והטיפול מותאם אישית וספציפית לפי מצב הגופני והנפשי של המטופלת.

ההפלה לפי הרפואה הסינית בדרך כלל מעידה על פתולוגיה ברחם שהייתה קיימת לפי העיבור ולא טופלה כיאות. השלב הראשוני הוא לאבחן נכון, לפי הכלים של הרפואה הסינית את הסיבות להפלה. האבחנה היא חלק מהותי בהצלחת הטיפול. האבחנה מתבססת על סמך התבוננות, תשאול, אבחנת דופק, לשון ומגע באזורים שונות בגוף .

אופן הטיפול ברפואה סינית

לאחר ההפלה מומלץ להימנע מכניסה להריון שלושה חודשים עד חצי שנה לאחר המאורע. ברפואה הסינית מומלץ להתחיל טיפול מיד לאחר ההפלה, ככל שגיל האישה מבוגר יותר או שההפלה הייתה בשלב מתקדם יותר כך נחוץ הטיפול המונע. הטיפול מתמקד בלחזק את הגוף בכדי למנוע הפלה נוספת ולהקטין את הנזק של ההפלה.

מספר הטיפולים מותאם אישית ותלוי במצב של המטופלת הנקבע על סמך אבחנה ברפואה הסינית ואבחנה של הרפואה הקונבנציונלית. בדרך כלל הטיפול הוא תמיכה לפני ההריון ולאורך הטרימסטר הראשון. הטיפול משלב צמחי מרפא סיניים, דיקור ובמידה והמטופלת סובלת מסטרס אני משלבת של שיאצו עם דיקור.

רפואה סינית היא במהותה רפואה מונעת בטיפולי אני נותנת עצות ועזרה בשיפור הרגלי חיים כגון: הפסקת עישון, אכילה נכונה ופעילות גופנית . חשיבות רבה לפני כניסה להריון לאכול דיאטה נכונה ומותאמת אישית. מחקרים רבים הראו שתזונה טובה מורידה את הסיכויים להפלות ומשפרת את פוריות האישה. ריפוי האמיתי הוא בשינוי דפוסים החיים שהובילו לבעיה או החמרתה.