איריס אקרמן


 

איריס אקרמן – מנהלת המרכז ומטפלת ראשית

איריס אקרמן

מגיל צעיר תרבויות המזרח משכו אותי. לאחר לימודיי בתיכון התחלתי לתרגל יוגה בקביעות, מה שהוביל אותי לנסוע פעמים רבות למזרח הרחוק להרחיב את לימודי ביוגה ופילוסופיה בודהיסטית.

לקראת סוף לימודי התואר הראשון באוניברסיטה העברית התחלתי לחפש תחום עבודה שיכול לתרום לחברה מסביבי. החיפוש הוביל אותי למצוא את הרפואה הסינית, שהתאהבתי בה מהרגע הראשון בגלל החיבור של רפואה פרקטית עם פילוסופיית חיים מזרחית.

את ההכשרה שלי קיבלתי במכללת "רידמן"  ובבית הספר "מגע" לשיאצו בירושלים.

במהלך לימודי ולאחריהם עברתי השתלמויות אצל מיטב המטפלים בארץ.

בתום הלימודים המשכתי להרחיב אופקים ופניתי ללימודי המשך ומגוון הכשרות נוספות,

ביניהם: סמינר דיקור אצל ד"ר יונג, סמינר דיקור אצל יפים גמגוניאשוילי בתיאורית המרדיאנים, קורס אלכימיה מאת שון גודמן, רקיחת קוסמטיקה טבעית ועוד.

אני בעלת ניסיון של כשש שנים , בעברי עבדתי כמטפלת בקופ"ח כללית וטיפלתי בהתנדבות באל"ם.

כיום הנני מנהלת ומטפלת ראשית במרכז "נו-אה – נקודת מפגש גוף ונפש" ובנוסף מרצה לתזונה סינית במכללת "רידמן" ירושלים.

ההתמחות שלי היא טיפול במגוון בעיות באמצעות רפואה סינית. לא בחרתי התמחות בבעיה ספציפית, כיוון שהרפואה הסינית רואה את האדם בשלמותו, ולכן התמחות והסתכלות רק על בעיה ספציפית פוגעת בכוחה של רפואה זו.

אני ורפואה סינית:

הרפואה הסינית היא רפואה שקיימת בסין אלפי שנים ומתבססת על ניסיון קליני עשיר. אני מרגישה זכות שנחשפתי אליה כי היא מעודדת תהליכי ריפוי בגוף באמצעות כלים עדינים ובעלי עוצמה בהשפעתם כדיקור, צמחי מרפא, טיפולי מגע ותזונה. התפיסה הבסיסית ברפואה הסינית מתייחסת לגוף ולנפש כאל יחידה אחת בלתי נפרדת, מה שמאפשר ריפוי של שורש הבעיה, ובדרך זו ניתן להחלים גם מהסימפטומים.

אני מאמינה:

כמטפלת אני מאמינה שההקשבה למטופל באה בעדיפות ראשונה. כל אדם הוא ייחודי, הטיפול באדם ולא במחלה. מסיבה זו חשוב לי לתת טיפול אישי ומסור.

במוסדות רפואיים רבים וברפואה הסינית בפרט, מטפלים במספר אנשים במקביל. אני מטפלת במטופל אחד בלבד, מה שמאפשר את מלא תשומת הלב שלי, ליצירת יחס אישי בתהליך הטיפולי.

בהכשרתי מגוון כלים לריפוי, והטיפול מותאם אישית לפי הצורך של כל אישה ואיש. 

הטיפול בדיקור כמעט תמיד משולב עם שיאצו או טווינא. השילוב של דיקור עם מגע מרגיע את המטופלת ומעלה את האפקטיביות של הדיקור.

השילוב של מספר כלים מאפשר טיפול מעמיק והתאמה אישית לצרכיהם האישים של מטופלי.

סוגי טיפולים:

דיקור, זן שיאצו, טווינא, צמחי מרפא סיניים ותזונה סינית.

כלים נוספים שבהם אני משתמשת:

כוסות רוח, מוקסה, טנס, אלקטרו ותטא הילינג.

Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.